Diyet ve Zayıflama

Su Diyeti Nasıl Uygulanır?

Su Diyeti Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Son zamanlarda diyetler arasında su diyetine de rastlayabilirsiniz. Soğuk su diyeti olarak bilinen su diyeti ile yağların yakılması ile kolaylıkla kilo verilmektedir. Kişiler soğuk su tükettiği zaman vücut ısı dengesini sağlayabilmek için daha fazla kalori harcamak zorunda kalacaktır. Bu durum karşısında kişi kolay bir şekilde kilo kaybı sağlayacaktır. Aynı zamanda bol miktarda su tüketmek böbreklerin fazla çalışmasına katkıda bulunacağı için vücuttaki toksinler atılıp vücut daha sağlıklı bir şekilde çalışacaktır. Su diyetini az yeme,bol su içme ve spor ile desteklerseniz zayıflama sürecini daha da hızlandırmış olacaksınız.
Su diyetinin kesinlikle herhangi bir zararı yoktur. Sadece kişi kendisinde sürekli olarak bir şişlik hissedebilir. Buna rağmen su diyeti hem sağlıklıdır hem de masrafsız diyetler arasında yer almaktadır. Su diyeti aynı zamanda kişinin alması gereken sıvı miktarını almasını sağlayan bir diyet şeklidir.
Su Diyeti Nasıl Yapılır

Sabah Öğünü: 1 adet limonu sıktıktan sonra üzerine ılık su ekleyin. Daha sonra 1 su bardağı taze portakal suyu, 6 adet çilek, 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi ve ince dilimlenmiş 2 adet ananas.
Ara Öğün: 1 fincan papatya suyu,1 fincan ıhlamur suyu, 1 bardak su ve üzerinde 1 tutam zencefil tozu olan çay.

Öğlen Öğünü: 2 küçük kâsede sebze çorbası, yeşilliklerden oluşmuş salata ve yemeğe başlamadan önce mutlaka 1 – 2 bardak su.

Birinci Ara Öğün: 4 adet ceviz

İkinci Ara Öğün: Cevizleri yedikten 1 saat sonra ince dilimler halinde ananas, 1 adet elma ve üzerinde zencefil tozu olan çay tüketiyoruz.

Üçüncü Ara Öğün: İkinci ara öğünümüzden 1 saat sonra ince bir dilim kepek ve ya buğday ekmeği, ince kesilmiş peynir ve 1 fincan papatya çayı tüketiyoruz.
Akşam Öğünü: 5 adet taze kayısı, İnce bir dilim ananas,biraz salkım kara üzüm,2 bardak limonlu su tüketiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir