Güzellik ve Bakım

Siyah Noktaları Evde Yok Edin

Siyah Noktaları Evde Yok Edin

Pek çok kişi siyah noktalarından şikâyetçidir. Çoğu zaman siyah noktalar artabilmektedir. Eğer önlem alınmazsa yüzünüzde siyah noktalarınızın arttığını fark edebilirsiniz. Çoğu kimse siyah noktaları için bir cilt uzmanına başvursa da evde uygulayacağınız farklı yöntemlerle siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.
Siyah noktalar genellikle yağlanma nedeniyle gözenekleri tıkayan kirlerden oluşmaktadır. Özellikle siyah noktalar burun kenarlarında yaygın bir şekilde görülebilmektedir. Siyah noktalar evde uygulayabileceğim bazı maske ve cilt bakımları ile zamanla kaybolabilmektedir. Öncelikle siyah noktalarınızın temizlenmesi için cildinize tonik uygulamalısınız. Evde kendiniz de tonik yapabilirsiniz. Maden suyu, gül duyu vs. kullanarak cilt toniğinizi kendiniz yapabilirsiniz. Evde siyah noktalar için en etkili çözümlerden biri de buhar uygulamasıdır. Bir havlu ile saçınızı sararak buharı yüzünüze tutmanız siyah noktalarınızın yerini yumuşatacaktır. Bu uygulamadan sonra siyah noktalarınızı yavaş bir şekilde sıkmalısınız. Evde uygulayacağınız maskelerden biri de yarım kâse yoğurt ve yarım limon suyu maskesidir.
Karşımı bütün cildinize uygulamanız ve 15 dakika bekletmeniz gerekmektedir. Siyah noktaları bir takım peelıng kremleri ile de geçirmeniz mümkündür. Fakat haftada bir defa uygulayacağınız doğal maskeler ile de cildinizdeki siyah noktalardan kolayca kurtulabilirsiniz. Evde doğal peeling de yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle yulaf ezmesi kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Yulaf ezmesi özellikle cildi yumuşatmada oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra yulaf ezmesi ve doğal portakal suyu karışımı ile cildinize peeling yapabilirsiniz. Yulaf ezmesi pütürlü bir maske olacağından cildinizde iyice kuruması gerekmektedir. Maske kuruduktan sonra cildinize masaj yaparak yavaş bir şekilde yıkamanız gerekmektedir. Yulaf ezmesi cildinizdeki ölü deriyi de atmanıza yardımcı olacaktır. Yüzünüze yoğurt ve bal maskesi uygulayarak da cildinizdeki siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. Esmer şekerin de ciltteki siyah noktalara iyi geldiği söylenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir