Güzellik ve Bakım

Siyah Nokta Kremi

Siyah Nokta Kremi

Siyah noktalar, ergenlik döneminde gözeneklerin makyaj, toz ve kirler ile kapanması ve havasız kalması sonucu meydana gelir ve zamanla daha da büyüyüp beslenerek sivilceleri oluşturur. Bu sivilceler sıkıldığı takdirde genellikle iz bırakır. Bu yüzden siyah noktalar, büyümesine izin verilmeden temizlenmeli ve gözenekler açılmalıdır. Siyah noktaları temizlemek için siyah nokta maskesi, siyah nokta bandı ya da siyah nokta kremi tercih edebilirsiniz. Siyah noktaları derinlemesine temizleyen kremler ve maske ya da bantlar, düzenli kullanıldığı zaman oldukça başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlar ve genellikle siyah nokta kremleri daha çok tercih edilir. Kullanımı oldukça kolay olan fakat maske ve bantlara göre daha pahalı olan bu kremler maske ve bantlardan daha uzun süreli kullanım sağlar.
Bu kremlerin uygulanışı, ovalama yöntemleri iledir ve uygulamadan sonra bir süre beklenmesi gerekmektedir. Maske ve bantlarda olduğu gibi bu kremleri kullanmak için de gözenekleriniz açılmış olması gerekmektedir. Bu yüzden duştan çıkınca ya da terleyince bu ürünü kullanmanızda fayda var. Bu ürünlerin bazıları peeling içerikli de olabilir ve peeling içerikli ürünler hem siyah noktalarınızı temizleyerek gözeneklerinizi açar hem de ölü derilerinizi temizleyerek cildinizin daha canlı ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Bu sayede cildiniz kusursuz derecede yumuşak ve pütürsüz görünür, cilt temizlenerek yenilenmiş olur.
Düzenli olarak bu işlemleri uygularsanız, emin olun zamanla cildiniz bu rutine alışacaktır ve ara verildiği zaman cildiniz eski haline geri dönerek gerek yağlanmaya, gerek de kurumaya devam edecektir. Oysaki bu kremler içerikleri sayesinde cildinizdeki bu tür problemleri de onararak düzeltmeyi amaçlar ve cildiniz bu rutini bıraktığınız zaman eskisi gibi olacaktır. Bu yüzden cildinizin bu düzene alıştıktan sonra aynı problemleri yaşamasını istemiyor iseniz mutlaka düzenli uygulamaya devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir