Güzellik ve Bakım

Saç Dökülmesini Engellemek Çok Basit

Saç Dökülmesini Engellemek Çok Basit

Toplum arasında yaygın olarak görülen saç dökülmesini engellemek için basit ve etkili yöntemler uygulayarak daha sağlıklı ve gür saçlara sahip olabilirsiniz. Genellikle erkeklerin şikâyet ettiği saç dökülmesi artık bayanlarında daha fazla sorumluluk almalarından dolayı bayanlarda da görülmektedir. Saç dökülmesine neden olan daha çok stresli bir yaşam, stresli iş,dengesiz beslenme ve sağlıksız saç bakım ürünleri örnek olarak verebiliriz. Stres dengesiz beslenme saçın sağlıklı gelişmesi için gerekli olan temel besinleri yok olmasına neden olur. Stresden dolayı tam beslenemeyen saçların saç folikülleri zaman içinde kopar ve saç kaybına neden olur.
Evde Uygulanabilecek Bazı Yöntemler

Doğal Şampuanlar; Saçlarınızın dökülmemesi için yapılacak ilk hareket şampuanınızı değiştirmek olacaktır. Şampuanlarda kullanılan kimyasal maddeler saç foliküllerini olumsuz etkilediği için saç kaybı ortaya çıkar. Evde yapacağınız doğal şampuanlar saç kaybı riskini azaltacaktır..

Aloe Vera: Aloe Vera bitkisi saç dökülmesinde kullanılan çok etkili bir çözümdür. Antioksidan, bitkisel gıdalar ve aminoasit bakımdan oldukça zengindir. Her gün düzenli bir şekilde 1 – 2 yemek kaşığı aloe vera suyu içilmelidir. Ayrıca bunu saçlarınıza da uygulayabilirsiniz.
Keten Tohumu; Omega 3 açısından zengin bir bitki olan keten tohumu, güçlü ve sağlıklı saçlar için oldukça uygun bir bitkidir. Keten tohumunun yanında ayçiçeği, susam ve kabak çekirdeğini de tüketmeniz saç sağlığı için iyi olacaktır.

Hint Yağı: En faydalı bitkilerden biri olan Hint yağı bitkisi Omega 9 yağlı asit açısından zengin bir bitkidir. Anti bakteriyel ve anti mikrobik bir yapıdır. Saç derinizi korur, kepek ve enfeksiyonlara karşı saçlarınızı korur.
Meyan Kökü; Özellikle erkek tipi saçların dökülmelerinde oldukça etkili bir bitkidir. İçindeki aminosit ve polisakkaritler saçın nemli kalmasını sağlıyor. Saçlarınızı güçlendirir ve saçlara doğal parlaklık kazandırır. Saçlardaki kepek, egzama, akne , sedef gibi cilt hastalıklarında oldukça etkilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir