Çok Faydalı Bilgiler

Limon ve Tuzun Muhteşem Kombinasyonu

Limon ve Tuzun Muhteşem Kombinasyonu

Limon ve tuz ikilisi sağlığımız için biz uyurken oldukça büyük faydalar sağlar.Limon kokusu sizi sadece ferahlatmakla kalmaz,sağlığnız için de oldukça faydalıdır.Peki uyurken yanımıza limon koymanın ne gibi bir faydası olabilir,işte detaylar.
Bu koku ortaya çıktığında sizi sadece rahatlatmakla kalmıyor,sağlığınız içinde oldukça faydalı işler yapıyor.Sayısız faydaları olan limonu yıllardır suyumuza,çayımıza,salatamıza koyduk.Ama uyurken komidinin üzeerine limon koymak kimsenin aklına gelmedi.

Tüm yapmanız gereken bir limon alıp 4’e bölmek ve üzerine tuz serpmek.Dilimledigimiz limonları komidinin üzerine koyup uykuya dalabilirsiniz.Peki biz uyurken yanımız da limon olması bize ne gibi faydaları olacak.

1- Gerginliginizi alır.Stres bir cok insanın genel sorunu.Yatak da dönüp dolaşmanıza sebep olan stres ve bazı durumlar uyumanızı güçleştirir.Komidinin üzerindeki limon ise sizi sakinleştirecektir.

2 – Odaklanmanızı arttırır.Yatmadan önce neden odaklanmanız gerektiğini soruyor olabilirsiniz.Ama beyni sürekli meşgul olan ve uykusuzluk sorunu olan bir kişiyseniz,pisikoloklar olumlu şeylere odaklanmanız gerektiğini söylüyor.Odaklanmak için ise limon kokusu bire bir.

3 – Daha iyi nefes alırsınız.Uyumaya çalıştığınızda bir de burnunuz tıkanıyorsa antioksidan ve antibakteriyal olan limonun burun deliklerinizden içeri girmesine izin verin.
4 – Böcekleri uzaklaştırır.Sivrisineğin kulağınızın etrafında dolaşmasından ve gece boyu sinekler tarafından ısırılmaktan bıktıysanız,bu uygulama tam size göre.Limon sivrisineklerin sevmediği bir meyvedir.Ayrıca limon her türlü böceği öldürür.

5 – Sabahleyin enerjinizin artmasını sağlar.Sabahleyin erkenden uyanmak bir çok insanın çok zorlandığı bir şey.Ancak komidinin üzerindeki bu limon dilimleri uyanma sürecinize daha az acılı hale getirecektir.Limon kokusu beyninizin serotolin seviyelerini arttıracaktır.

6 – Havanın kalitesini arttırır.Limon sadece etrafın güzel kokmasını sağlamıyor.Aynı zamanda havayıda arındırıyor.Çok güçlüdür.Hatta bir odadan boya kokusunu çıkarmak içinde kullanabilirsiniz.

7 – Kan basıncını düşürür Limon aroması kan basıncını düşürür.Pek çok insanın kan basıncının yüksek düsünür olursak limonun insanlar için kullanışlı bir meyve olduğunu anlamak zor olamaz herhalde.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir