Tedavileri

Leğen Kemiği Ağrısı Nedir?

Leğen Kemiği Ağrısı Nedir?

Leğen kemiği bölgesinde oluşan ağrılar eklem sorunlarına ve kemik erimelerine işaret eder. Bu gibi durumlarda kişi zaman kaybetmeden uzman doktora görünmelidir.Leğen Kemiğinin Ağrısının Sebepleri Nelerdir?

Leğen kemiğine bitişik olarak kalça eklemi, kas, tendon, bağ doku ve destek doku bulunur. Bu bölge darbeler ve kontrolsüz yapılan egzersizler sonucunda hasar görür. Burkulmalar, trafik kazaları leğen kemiğinin zarar görmesini sağlar. Alınan sert darbeler leğen kemiğinin kırılmasına neden olur. Leğen kemiği kırıklıklarında kişi şiddetli ağrılar yaşar. Kemik kanserleri de leğen kemiği ağrısına neden olur.

Leğen Kemiği Ağrısının Tedavisi Nasıl Yapılır

Leğen kemiği ağrısına neden olan sebepler bulunarak tedavi süreci başlatılır. Leğen kemiği ağrısı 1 haftadan uzun sürer. Bu yüzden kişi zaman kaybetmeden uzman doktora gitmelidir. Steroid olmayan iltihap önleyen ağrı kesiciler kullanılır. Kemikleri güçlendiren bir beslenme takvimi uygulanır. Kas ve dokuların olumsuz etkilendiği leğen kemiği ağrılarında kişi yatakta dinlenmeli ve aşırı kilolarından kurtulmalıdır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir