Güzellik ve Bakım

Gözdeki Siyah Noktalar

Gözdeki Siyah Noktalar

Lifler kalınlaştığı zaman siyah nokta oluşmaktadır. Gözünün önünde oluşan siyah noktalar genellikle retina hastalığının belirtisi olmuştur. Bu retina hastalığı denen rahatsızlık eğer teşhis edilmezse ciddi bir şekilde problemler yaşanabilir. Retina hastalığı erken teşhis edildiği zaman lazer ile tedavi edilmesi kesinlikle mümkündür. Aksi takdirde tedavi edilmezse körlüğe kadar yol açabilir. Gözlerin önünde olan siyah noktalar gördüğünüz zaman mutlaka doktora gitmelisiniz. Bu rahatsızlığın başka sebeplerden de bahsedersek gerekirse kişinin yaşı oldukça önemlidir. Ayrıca miyop olan kişilerde gözdeki siyah noktalar için uzman göz doktoruna giderler. Diyabet olan hastalarında gözlerinde siyah noktalar olabilmesi mümkündür.
Yani bazı diyabeti olan hastalarında gözlerinin içinde siyah noktalar görülmektedir. Bu nedenle de göz içinde ciddi hasarlara da yol açabilir. Böyle bir hastalığı olan insanların mutlaka tedavi olmaları şarttır. Retina yırtıldığı zaman gözlerde siyah noktalarda görmektedirler. Bu hastalık çok rahatsızlık vericidir. Bu nedenle de göz doktorunuza muayene olup teşhis konulması gerekmektedir. Aynı zaman da şeker hastalığı olan kişilerde de siyah nokta gibi rahatsızlıklar bulunabilir. Gözlerinizde uçuşan cisimler görüyorsanız gözlerinizi muayene ettirin. Hastalığınızın ilerlemesine izin vermeyiniz. Göz ağrısı da bu hastalık ile beraberinde gelmektedir. Bu hastalık ilerlediği zaman görme kaybı ve zaman, zaman körlük bile yaşayabilirsiniz.
Dolayısıyla gözlerinizi sık, sık uzman göz doktoruna muayene ettirmelisiniz. Güneş ışınlarından gözlerinizi koruyun. Çok güneş ışınlarında güneş gözlüğü takmalısınız. Ayrıca çok şiddetli ışıklardan da kaçınınız. Çünkü çok şiddetli ışıklar gözlere oldukça zarar vermektedir. Birçok kişi televizyon ışığı ve bilgisayarın ışığı yüzünden iler ki zamanlarda göz ağrısı ve siyah noktalar görme gibi rahatsızlıklar çıkabilir. Gözlerinizi iyi koruyun ve özellikle de gözlerinizi çok ciddi hastalıklardan da koruyunuz. Yoksa gerçekten de göz rahatsızlığınız ilerleyebilir. İlerlediği zaman da çok zor tedavi edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir