Diyet ve Zayıflama

En İyi Zayıflama İlacı

En İyi Zayıflama İlacı

Zayıflamanın formülü daha az yemek yemek ve daha fazla hareket etmekten geçer. Ancak bazı kişiler için doktorlar tarafından verilen zayıflama ilaçları da zayıflamada oldukça etkilidir. Ancak bilinmesi gereken bir konuda kilo sorunu olan kişiler doktorların vermiş olduğu zayıflama ilaçlarına güvenerek diyet ve egzersizleri bırakmamasıdır. Doktorlar bu ilaçları genellikle vücut kitle endeksi 30 ve daha yüksek olan kişiler ya da en az 27 olanlar ile tip 2 diyabet gibi kilo ile alakalı olunma durumlarında verirler.

En iyi zayıflama ilacı olarak Orlistat, Belviq, Contrave, Fentermin ve Qsymia olarak gösterilmektedir. Ancak bu ilaçları kullanmadan önce kilo sorunu olan kişilerin daha önceden geçirdikleri bir hastalık olup olmadığını doktora bildirmeleri gerekmektedir. Geçmişte ciddi bir rahatsızlık geçiren, gebe olanlar ya da gebe kalmayı düşünen kişilerin bu durumlarını doktorlarına bildirmeleri gerekmektedir. En iyi zayıflama ilaçları arasında gösterilen Orlistat, alınan besinlerdeki yağ emiliminin 1/3 oranında engelleyerek zayıflama sürecine oldukça etki etmektedir. Bu ilaç uzun süreli kullanımlar için planlanmıştır ancak yan etkileri de mevcuttur. Bu yan etkiler içerisinde ileri derecede gaz sorunu, yağlı dışkı sızıntısı ve bağırsaklardaki semptomlara bağlı olarak karın ağrısı şikâyetleri görülmektedir.
Bir başka zayıflama ilacı ise Belviq, uzun süreli kullanım için planlanmış iştah kesici özelliği olan bir ilaçtır. Bu ilaçta da her ilaçta olduğu gibi belirli yan etkiler görülebilir. Baş ağrısı, baş dönmesi, kabızlık, yorgunluk en çok görülen yan etkiler arasındadır. Bu ilaçlar düzenli kullanıldığında zayıflamaya etkisi büyüktür. Ancak doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir. Bu ilaçlar ile birlikte diyet ve spor da yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir