Güzellik ve Bakım

Diş Macunu Siyah Nokta

Diş Macunu Siyah Nokta

Yüz üzerinde oluşan siyah noktalar insanların dış görünüşlerine oldukça olumsuz bir hava katmaktadır. Genellikle yüz ve özellikle burun üzerinde çıkan bu noktalar, dikkat edilmediği sürece sıklaşabilmektedir. Siyah noktaların oluşumuna neden olan en büyük durum, yüz bölgesinin temizliğine özen gösterilmemesidir. Yüz bölgesi hassas yapısından dolayı enfeksiyonlara son derece açık olmaktadır. Yüzün temizliğine gereken önem gösterilmediği zaman, siyah nokta ve sivilce gibi sorunlar sıkça oluşabilmektedir. Bu siyah noktaların tedavisi konusunda bazı hassas noktalar bulunmaktadır. Bu konuda en büyük yapılan yanlış bu noktaları sıkarak tedavi etmeye çalışmaktadır.


Nasıl ki sivilceleri sıkarak tedavi etmeye çalıştığınızda daha çok sıklaşıyor ve yüz üzerinde derin lekeler bırakıyorsa, siyah noktalar da aynı etkiyi yapmaktadır. Sıkarak yok etmeye çalıştığınız bir siyah nokta, yüz üzerinde kalıcı ve kötü görüntü oluşturan izler bırakabilir. Bu nedenle siyah noktaları kesinlikle sıkarak tedavi etmemeliyiz. Siyah nokta tedavisinde en bilindik yöntemlerden birisi diş macunu uygulamasıdır. Özellikle diş macunu içerdiği bazı maddeler dolayısıyla siyah noktalara karşı etkili çözüm üretmektedir. Diş macunu siyah nokta üzerine etki ederek, oluşumunu engellemektedir. Diş macununu alarak, siyah nokta olan bölgeye sürünüz.
Bu şekilde diş macununu yüz üzerinde 15-20 dakika kadar bekletebilirsiniz. Ardından ılık su ile yüzünüzü yıkayınız ve cildinizi iyice kurutunuz. Bu yöntemin düzenli olarak uygulanması, siyah noktalara karşı çok etkili olmaktadır. Ancak bu noktada dikkat etmek gereken kısım, diş macununu beyaz olmasıdır. Mavi ve benzeri renkte olan diş macunları siyah noktalara karşı etkili değildir. Beyaz diş macunları içindeki maddelerden dolayı, siyah noktalara karşı etkili olmaktadır. Bu nedenle bu uygulamayı yaparken seçtiğiniz diş macununun beyaz olması gerekir. Aksi takdirde yapacağınız uygulama fayda etmeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir