Güzellik ve Bakım

Cilt Temizliği İçin Günlük 6 Etkili Yönte

Cilt Temizliği İçin Günlük 6 Etkili Yöntem

Pürüssüz ve sorunsuz bir cilde sahip olmayı ne kadar cok isterdiniz değil mi?Bunun için gün içerisinde yapabileceğiniz şeyleri paylaşacağız sizlerle.Günlük cilt temizliğinde etkili olan 7 yol ile cildiniz muhteşem olacak.Uygulayacağımız Bu yöntemlerle sivilcelerden ve akne izlerinden çok rahat kurtulacaksınız.Sağlıklı pürüssüz ve temiz bir cilde sahip olabilirsiniz.Günlük cilt temizliği için 7 adımda neler yapabiliriz bakalım.
1-Gözeneklerinizi açın: Cildinizin detaylı temizlenmesi için gözeneklerin açılması lazım.Elinize temiz bir yıkama bezi alın.Yüzünüzü sıcak suya doğrultun ve sonra bez ile cildinizi silin.Ayrıca Su ve buhar gözenekleri açmak ve ciltteki kirleri temizlemenizde size yardımcı olacaktır.
2-Cildinizi temizleyiniz : Cildinizi temizlemeye başlamadan önce mutlaka sabun ve ılık su ile ellerinizi yıkayın.Kirli ellerle yüzünüze dokunmayın.Uygun bir yüz temizleyicisi almanızda fayda var.Avuç içine temizleyici bazı dökün daha sonra dairesel hareketlerle 30 yada 40 saniye boyunca masaj yaparak yüzünüze sürün.Yüzünüzü ılık su ile yıkayın.Bir havlu yardımı ile yüzünüzü hafifçe silin.Ilık ve sıcak olan su gözenekleri açar soğuk olan su ise kapatır unutmayınız.
3-Maske uygulayınız : Üç çorba kaşığı suyun içine üç çorba kaşığı şeker karıştırın.İnce bir macun şekline gelinceye kadar iki malzemeyi de iyice karıştırın.Yarım çorba kaşığı daha şeker ekleyerek karıştırın.Yüzünüzü 3 bölüm olacak şekilde ayırın.Yüz bölümünüzün sağ tarafına,sol tarafına ve alnınıza karışımı dairesel olarak bir dakika boyunca uygulayın.Masaj sonrasında yüzünüzü ılık su ile iyice yıkayın..

4-Doğal bir bakım yapın: Bir limonun suyunu iyice sıkın.Limonun taze olmasına dikkat gösterin.Sıkılmış olan limon suyuna parmaklarınızı batırın ve 10 saniye boyunca yüzünüze uygulayın.Limon suyu yanmaya neden olursa 5 saniye olarak devam edin.Daha sonra yüzünüzü ılık su ile iyice durulayın.Yüzünüzü kurutmadan bekleyin.
5-Doğal bakıma devam ediyoruz:Yarım birlimonu sıkıp içine yarım çay kaşığı bal ilave ederek 30 saniye boyunca yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yapın.Ilık su ile yüzünüzü yıkayın bir havlu kullanarak yüzünüzü kurulayın.

6-Gözenekleri kapatın: Yüzünüzü hafif şekilde soğuk su ile yıkayın.Daha sonra bir buz küpü ile yüzünüzü ve boyun bölgenizi ovun.Bu yöntem gözenekleri kapatır.Yüzünüzü kurulayın ve nemlendirilerinizi kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir