Güzellik ve Bakım

Burundaki Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir

Burundaki Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir

Siyah noktalar, daima en doğru şekilde temizlenmeli ve düzenli olarak gözenekler açılmalı. Bunlar yapılmadığı ve gözenekler kirli kaldığı sürece, siyah noktalar beslenerek büyür, sivilce halini alır ve bunlar ciltte ciddi izler bırakabilir. Siyah noktalar neden mi oluşur? Genellikle siyah noktalar makyaj artıklarının, günlük toz, kir gibi şeylerin ciltteki gözenekleri tıkaması sonucu oluşur ve bunlar zamanla daha da beslenerek sivilceyi oluşturacak hale gelene kadar büyümeye devam eder.
Siyah noktalar genellikle burun, çene ve T bölgesinde yoğun olarak görülür ve bu sebeple yoğun görülen bölgeler olduğu için de bu siyah noktaları temizlemesi amacı ile siyah nokta bantları, siyah nokta maskeleri ve siyah nokta temizleyici kremler üretilmiştir. Eğer sizde bölgesel siyah noktalar görülüyorsa ve burundaki nasıl noktalar nasıl temizlenir bilmiyor iseniz, tek yapmanız gereken bu kremleri, maskeleri ya da bantları denemek. Genellikle bölgesel siyah noktalar siyah nokta bantları ile daha rahat temizlenir çünkü bu bantlar tam olarak burnunuza ya da diğer bölgesel siyah noktaların görüldüğü yerlerin şekline göre şekillendirilmiştir. Bölgesel siyah noktalar için birebirdir. Fakat elbette maskeler ya da kremler de oldukça etkili olacaktır. Bu maske ya da kremler cildinizi içerikleri ile gerek nemlendirecek, gerek yağlanmasını önleyecek gerek de tüm cildinizi pürüzsüz hale getirecek şekilde temizlemeye yardımcı olacaktır.
Dilerseniz asitli meyveler ile ve maden suyu ile kendi yüz temizleme suyunuzu hazırlayabilirsiniz. Bunun için de tek ihtiyacınız olanlar birazcık elma, greyfurt, portakal, limon gibi asitli meyvelerin suyu ve birazcık maden suyu. Hatta dilerseniz meyve suyu yerine sirke dahi tercih edebilirsiniz. Bunu cildinize uyguladığınız zaman da aynı kremler kadar etkili sonuçlar alacaksınızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir