Güzellik ve Bakım

Burnundaki Siyah Noktaları Temizledi

Burnundaki Siyah Noktaları Temizledi

Burnundaki siyah noktaları temizledi diye merak ediyorsanız bu makaleyi okuduktan sonra sizde burnunuzdaki siyah noktalara veda edecek ve temiz bir cilde merhaba diyeceksiniz. Burundaki siyah noktaların nedeni fazla kozmetik ürünü kullanma, hormon el bozukluklar, vücutta suyun az bulunması gibi sebeplerden kaynaklanıyor olabilir. Siyah noktalar vücutta ölü hücrelerin gözenekleri tıkaması sonucu olur. Bu biriken yağlar zaman şişkinliğe ve sivilceye sebep olabilir.
Günde iki defa yüzünüzü yüz jelleri ile yıkayan bu jeller gözeneklerinizi dolmayan cinsten olsun. Cildinizdeki makyajı mutlaka temizleyip öyle yatın. Makyajınızı jel ile temizledikten sonra mutlaka cildinize uygun paraben içermeyen bir tonik ile temizleyin ve son kalan kalıntılarından da bu sayede kurtulun. Bakterileri öldüren ve ciltte tıkanmaya yol açmayan ürünleri kullanın. Ürünlerin alkol gibi maddeler içermediğine dikkat edin. Yüzünüzü tahriş edici keselerden falan uzak durun. Bu cildinizi koruyucu tabakasına zarar verir. Açık hava gezeceksiniz her zaman bir güneş kremi kullanın. Siyah nokta çıkarıcı kullanacaksınız önceden cildinizi buharla buluşturun ki hem cildiniz yumuşasın hem de gözenekleriniz yumuşasın. Siyah nokta oluşumunda suyunda büyük etkisi vardır. Bu sebeple günde en az iki litre su içmelisiniz.
Sağlıklı bir cilttin öncelikle yeterli suya ihtiyacı vardır. Siyah noktanın cildinizde azalmasında öncelikli olarak dengeli beslenmenin de önemi büyüktür. Yağlı yiyeceklerden uzak durmalısınız ki cildiniz daha fazla yağlanmasın. Meyve ve sebze ağırlıklı olarak beslenerek cildinizin yağlanmasını engelleyebilirsiniz. Limon suyunu on beş dakika cildinize sürerek siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. Cildinize bal sirerle 10 dakika bekletebilirsiniz siyah noktalı bölgeye yararı dokunacaktır. Eşit oranda su ve kabartma tozu da cilde sürülerek siyah noktaların çözümünde yardımcı olur. Soğan ve sarımsak suyu da ciltte on beş dakika bekletilerek siyah noktalara çare olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir