Diyet ve Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel kilolar çoğu bayanın ortak sorununu oluşturmaktadır. Özellikle bayanların en çok şikâyetçi olduğu bölgelerden biri de basenlerdir. Beli ince basenleri kalın olan kadınlar vücut tiplerinden oldukça rahatsızdır. Bu kişiler farklı beden giyme durumunda kalmaktadır. Özellikle süt bedeni zayıf kadınlar s-m bedenler giyerken, basenlerinin kalın olması nedeniyle L beden giymek durumunda kalmaktadır. Bu da kıyafet bulmada bazı sorunlar yaşatmaktadır.
Bölgesel zayıflamak isteyen kişiler diyetlerin yanı sıra şikâyetçi oldukları bölgeler için de belli hareketler yapmak zorundadır. Hareket yapmadan bölgesel zayıflama mümkün değildir. Özellikle basenler spor dışında kolay kolay gitmezler. Bu nedenle eğer siz diyet uygulasanız bile genellikle göbek bölgesinden zayıflayacağınız için basenleriniz her ne kadar zayıflasa da etkili bir çözüm olmayacaktır.
Göbek bölgelerinden şikâyetçi olan kişiler yoğurt kürü deneyerek kolay bir şekilde göbeklerindeki yağlanmalardan kurtulabilirler. Göbek problemi genellikle erkeklerde olmaktadır. Bu nedenle yatmadan yarım saat önce yoğurt kürü deneyerek bölgesel yağlarından kurtulabilirler. Yoğurt kürü 3 kaşık yağsız yoğurt, yarım limon suyu ( dilerseniz bir kaşık sumak da kullanabilirsiniz) ve yarım kaşık pul biber ile yapılmaktadır. Kür 15 gün devam eder. Daha sonra küre 15 gün ara verilmeli ve isteğe göre 15 gün sonra yeniden başlanmalıdır.
Bölgesel yağlanmalardan en etkili çözümlerden biri spor yapmaktır. Özellikle şikayetçi olduğunuz bölgeleri çalıştırmaya dikkat etmelisiniz. Basen bölgelerinden rahatsız olan kişiler bacaklarınız omuz hizasında açıp beli dik tutmak şartı ile oturur pozisyona gelip bir süre bekleyip ayağa kalkma hareketi yapabilirler. Oturur pozisyona her geldiğinizde kalçalarınızı sıkarsanız bu gölgedeki yağ yıkımını hızlandırır ve daha kaslı bir yapıya sahip olabilirsiniz. Basen bölgesinden vereceğiniz kilolar nedeniyle vücudunuzun sarkmaması için egzersiz önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir